Danışmanlık

 

-0-12 AY GELİŞİM DANIŞMANLIĞI:

Her bebek kendine özgü ve özel olmakla beraber potansiyel pek çok yetenekle birlikte doğar. Çocuğun kendine özgü yanlarını dikkate alarak, doğal gelişim basamaklarının desteklenmesi ve potansiyellerinin fark edilmesi kişiliğinin gelişmesi için yaşamsal önem taşır. Çocuğun bakımı ve sorumluluklarını üstlenmiş olan ebeveynin çocuğun kendine özgü yanlarını çok iyi tanıması ve desteklemesi gerekir. 0-12 ay rutin gelişim takip programı bebeğin her alanda en hızlı gelişim gösterdiği bu dönemde ebeveyne yardımcı olmak ve çocuğun gelişimini en doğru şekilde desteleyebilmek için oluşturulmuş bir programdır.

 

-0-14 YAŞ BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK:

Davranış bozuklukları, dikkat eksikliği, hiperaktivite, sınav kaygısı, travma sonrası stres bozukluğu (kayıp, boşanma), uyum problemleri (sosyal iletişim becerilerinde zayıflık, sosyal becerileri geliştirme desteği, özgüven gelişimi desteği, arkadaş ilişkileri), aile içi çatışmalar (sınır koyma, aile içi iletişim), ergenlik dönemi çatışmaları, yeme bozuklukları, uyku bozuklukları, kaygı bozukluğu (fobiler, korkular) gibi dönem dönem her çocuğun yaşayabileceği problemlerle baş etme becerileri kazandırmaya yönelik bireysel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

-MİNİKATÖLYE RUTİN GELİŞİM TAKİBİ:

Eğitim yılı içinde Minikatölye’li çocukların tümüne  3 kez uygulanan gelişimsel tarama envanteriyle çocuklarımızın gelişimsel değerlendirmesi yapılır. Her dönemin sonunda yapılan bireysel portfolyo görüşmelerinde velilerimizle değerlendirme sonuçları paylaşılarak gelişimlerinin destelenmesi adına fikir alışverişinde bulunulur. Bunun yanı sıra, kemikleşmemiş davranış bozuklukları, yeme, uyku ve uyum problemleri, tuvalet eğitimi, kardeş kıskançlığı gibi konularda Minikatölye’li çocuklara ve velilerimize tüm ekip olarak destek vermekteyiz.