Hakkımızda

 

2013 yılında çıktığımız bu yolda üç ortak olarak her şeyin  en iyisini yapmayı hayal ederek başladık işe. Aylarca süren araştırma sürecinde, günümüz dünyasında çocuklara sunulan en yeni, en yaratıcı, en keyifli, en eğlenceli ve öğretici fikirleri Minikatölye’de toplamak adına okuduk, gezdik çalıştık…İnşaat aşamasından, içerik oluşturulmasına kadar her alanda işinin en iyisi olanlarla ilerleyerek kurduk iskeletini Minikatölye’nin… Birlikte çalışacağımız iş arkadaşlarımızın bizimle aynı bakış açısında ve heyecanda olmasına özen gösterdik ki Minikatölye’li çocuklar öğretmenlerinden mutfaktaki teyzelerine kadar her noktada farklılıklarını hissedebilsinler… Bünyemizde bulunacak mağazamız da bizim bir parçamız olacağına göre orda da çok özenli olmalıydık. Sattığımız hiçbir ürün öylesine olmamalıydı. Bunu sağlayabilmek için oyuncak, giyim ve aksesuar alanlarında en iyi ve en farklıyı sunan markaları çatımız altında toplamayı amaçladık.

 

Aylar süren bu araştırma geliştirme ve kurulum sürecinin sonunda 2014 yılının Nisan ayında Minikatölye kapılarını açtı…Kimileri bir mağaza olarak tanıdı Minikatölye’yi, kimileri bir parti evi, kimileri ise bir eğitim kurumu. Minikatölye tek başına bunlardan biri değildi. Minikatölye bunların hepsini içinde barındıran bir “atölye” idi. Çok da zaman geçmeden, “devamlı oyun gruplarımız”, “temalı partilerimiz”, “hafta sonu atölyelerimiz”, “doğum günü partilerimiz”, mağazamız ve dış organizasyonlarımız ile bir bütün olarak hedef noktamız olan çocukların kalbini kazandık.

 

Gerek kullandığımız materyaller, gerek hijyene ve güvenliğe verdiğimiz öncelikli önem, gerekse bilimsel temellere dayandırarak hazırladığımız eğitim, atölye ve doğum günü içeriklerimiz ve en önemlisi hepsi birbirinden değerli personelimiz sayesinde çocukların yanı sıra annelerin ve babaların da güvenini kazanmayı başardık.

 

Minikatölye çocuklar için kurulan, eğlenirken öğrendikleri, kirlenerek arındıkları, hayal ettikleri her şeyi gerçek yapabildikleri, sınırlar içinde özgür olunabileceğini gördükleri, hep koşulsuz sevgi ve ilgi ile karşılandıkları mutlu bir Dünya. Sizlerin de desteği ve güveni ile kalitemizden ödün vermeden, hep farklı ve yeni olanı sizlerle buluşturmak, her yaptığımız işle çocuklarımızın hayatına artı değerler katmak adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özver, sevgi, ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz.